Kaljukotka pildistamine

1 Päev

Kõik teavad, et Alutaguse on Eesti karukants, kuid lisaks mesikäppadele meeldivad sealsed sood ja metsad ka maakotkastele. Suursugust, kuid ettevaatlikku kaljukotkast peetakse Eesti linnuriigi absoluutseks tipuks ja võimalus teda rahulikult, lähedalt ning pikalt näha pakub unustamatut looduselamust.  

Kotkavarje asub seekord uues ja kergemini ligipääsetavas kohas. Auto saab jätta uute karuvarjete kohtumispaika ning sealt on varjeni ligikaudu 250 meetrit. Uues varjes saab kasutada ka soojapuhurit ning on võimalik laadida kaamera akusid. Varjesse palume jõuda juba tund enne päikese tõusu ning soovi korral saab varjesse (mis täitis varem sauna funktiooni) minna juba eelmisel õhtul.

Varje seinas on 3 fotoava ning mõnusalt ruumi kahele fotograafile. Vaade avaneb pigem lagedale alale, kus ka suur kuusk ning mets kaugemal taustal. Madalamad avad asuvad 10. cm kõrgusel ja kõrgem ava 60. cm kõrgusel. Madalate avade jaoks on meil olemas nn. oakott ning kõrgema jaoks palume kaasa võtta statiivi.

Varjes on kuivkäimla.

Hind ühele inimesele 85€ ja kahele 130€.

Lisaks kaljukotkastele on võimalik näha kanakulli, pasknääre, ronkasid, vareseid ja erinevaid tihaseid ning teisi väiksemaid linde. Hea õnne korral näitab ennast metsnugis

Varjes on istumiseks toolid, peegelkilega kaetud aknaid, et saaks rahulikult sulelisi jälgida.

Programm

Ava/sule

Onni peab sisse minema pimedas, sest kaljukotkas on väga terane ja inimpelglik. Kui ta inimese kohalolu tajub, lendab ta kohe minema. Võimalik on onni minna enne päikesetõusu või juba eelmisel õhtul, sest varjes on ka narid. 

Varjest välja saab tulla taas peale päikeseloojangut. Täpse kohtumispaiga ja kellaajad saadame peale broneeringu tegemist, sest viimased sõltuvad konkreetse päeva päikeseloojangu ja -tõusu ajast. 

Hind sisaldab

 • Vaatlusvarje kasutamist

Hind ei sisalda

 • Kohalesõitu
 • Sööke ja jooke onnis

Korduma kippuvad küsimused

Mida selga panna?

Selga soojad riided, sest varjes pole püsivat kütet. Jalga soovitame panna maastikul kõndimiseks sobivad jalatsid, kuhu sisse mahub hästi sooja hoidev sokk. Varjes saab kasutada ka puhurit, kuid see ei ole piisav ruumide üldiseks soojendamiseks.

Mida kaasa võtta?

Söök ja soe jook. Lisaks kaamerale tasub kaasa võtta binokkel. Meie käest saab laenata hästi valgustundlikke nn jahimehe binokleid 8×56 Danubia Bussards – 5 €/öö.

Kas onnis võib kasutada priimust?

Kahjuks mite. Onnis on lahtise tule kasutamine rangelt keelatud.

Mis toitu ma peaks kaasa võtma?

Soovitame võtta toitu, millega on võimalikult vähe tegemist. Valmis võileivad, pirukad, snäkid ja muu taoline, mida saab kohe ilma suuremate ettevalmistusteta ja kärata sööma hakata.

Kus täpselt asub kohtumispaik?

Täpse kohtumispaiga koos lisajuhistega sadame selle automaatse kirjaga pärast broneeringu tegemist. Loe see kindlasti läbi, sest siis tead täpsemalt, mida kaasa võtta ning kuidas kohapeal käituda.

Overall Trip Rating:
0 stars - Based on 1 review
😀 Excellent
0
🙂 Very Good
0
😕 Average
0
🙁 Poor
0
😡 Terrible
0
 1. Kotkavarjes
  Vivian
  from Estonia
  16/02/2023
  Käisin täna Natouresti kotkavarjes. Vedas, oli mõnus talveilm. Varjes oli jällegi külm, aga õnneks sai radika tööle panna ja muidugi olin vastavalt soojalt riide pannud. 🙂 Alguses nagu midagi ei juhtunud.. Oligi ilus mahe talveilm nagu muinasjutus, päike mahedalt lumiseid puid kuldamas.. Siis tulid pasknäärid, vaatasid varje esisese üle, sõelusid siia-sinna, näksisid head-paremat.. Selle peale lendasid kohale rongad ja kihutasid pasknäärid minema.. Hästi targad linnud, uurisid pikalt ümbrust enne kui üldse maandusid. Neid oli neli, vahel rivaalitsesid, siis jälle jagasid leiud üksteisega. Vahelduva eduga hakkasidki mõlemad varje ees maid jagama..kuni lendas kohale merikotkas. Soputas tiibu ja jalutas ronkade poole.. Rongad veidi mõtlesid ( neid oli ju 4:) ), aga siis tunnustasid Suure Linnu õigusi ja taandusid. Tuli leitud kraam ikkagi ära anda.. Tundub, et mingi koostöö nende vahel ikkagi toimib, sest ronkade antud häire peale sirutas merikotkas oma majesteetlikke tiibu ja kadus päikesesse.. Merikotkas käis siiski veel paar korda kohal, et olukorral silma peal hoida. Ja siis oli valge vaikus..Päev kiskus õhtusse. Korraga kostusid ei tea kust kotkakiljatused.. oli veidi vaikust ja korraga oli kotkvarje ees kaljukotkas. Kiljudes uuris ta hämarduvat ümbrust - ning asus omakorda keha kinnitama. Kiljatused kostusid siiski edasi ja varsti laskus varje ette nende põhjustaja, veidi väiksem kaljukotkas, kes hoolega ümbrust uuris. Tundus, et ta oli esimesena laskunud linnust umbuslikum ja tuli seetõttu hiljem.. Esimesena tulnud kaljukotkas loovutas suuremeelselt oma leitud palad teisena kohale lennanud linnule. Kaks paari silmi hoidis hoolega ümbrusel silma peal ja rõõmustas oma kohalolekuga mind ligi pool tundi. Päev hämardus aeglaselt õhtusse, tuul sasis lindude sulgi ja mina tundsin tänulikkust, et saan olla see "nähtamatu kolmas", kes loodust nii näha ja kogeda saab..🙂 Vivian
  Date of Experience: veebruar, 2023

Write a Review

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saada oma päring selle vormi kaudu

Kaljukotka pildistamine

Trip Facts

 • 85€ ühe inimese kohta üksi varjes olles 65€ inimese kohta kahekesi varjes olles
 • Jaanuarist Märtsi alguseni
 • Kerge jalutuskäik 250 meetrit parklast varjeni
 • 10. aastast