Karuvaatlus ja pildistamine Alutagusel

1 Days

Alutaguse karuonnidest on väga hea võimalus näha ja pildistada karusid, teisi metsloomi ning linde. Alutaguse on teada-tuntud karukants, umbes pooled Eesti 1000-st mesikäppadest elavad sealsetes metsades ja soodes. Meie onnid asuvad Alutaguse lääne osas, Sirtsi soo lähistel, Tallinnast ja Tartust pooleteise tunni autosõidu kaugusel. Onnid või tegelikult pigem väikesed majakesed on mugavad ja hubased, varustatud toolide, voodite ning käimlatega. Igas varjes on ka käte desifitseerimisvahendid. Kokku on meil 2 varjet, mis asuvad peaaegu kõrvuti. Üks varje on omakorda jagatud kaheks kabiiniks. Üheks kabiinis on kokku 4 voodikohta, lisaks on kahe kabiini vahel veel 1 lisavoodi koht.

Varjed on hästi ventileeritud ning neid korrastataks peale igat külastust. Iga broneering saab rahulikult olla üksi oma privaatses varjes. 

Kui päev, mil olite planeerinud tulla, on kätte jõudmas, kuid tunnete end haigena või teil on palavik, siis palun jääge koju ning andke meile sellest võimalikult kiirelt teada.

Hinnad
125€ täiskasvanu
75€ laps
290€ perekond
790€ terve majake
 
 
 
Kui vajad abi broneeringu tegemisel, võta julgesti ühendust. 

Karude ja metsloomade vaatlusonnide

peamine eesmärk karuvaatlus ja ka teiste metsloomade ning lindude nägemine. Kahes onnis on kokku neli eraldatud kabiini, igas kahe narivoodiga. Vaatlusaknad on varje kahes küljes. Onni ees avaneb vaade varjulisele metsale, kus on oodata peamiselt metsaliike – karusid, kährikuid, rähne jt. Tagaküljelt näeb oja luhale, mis meeldib avamaastiku elukatele. Mõnikord tulevad põdrad ja kitsed soola lakkuma, händkakk peab hiirejahti või taevas tiirutab kaljukotkas. Ojakaldal einestab kobras või metssead käivad vett joomas.

Fotohuvilised saavad pilti teha läbi klaasi ja soovi korral avame spetsiaalse fotokotiga varustatud fotoluugi, kust saab pildistada oma statiivi pealt.

Onni juurde on paigaldatud hämar valgus, mis loomi ei häiri, nii et vaadelda on võimalik terve öö.

Uus asi on onni kõrval asuv tundlik mikrofon, mis metsahääled läbi kvaliteetsete kõlarite onni toovad. Mõnel vaiksel ööl võib helide maailm loomade nägemisest veel võimsamaid looduselamusi pakkuda – nii on onnist kuuldud hundikarja ulgumist, põtrade pulmakutseid ja värbkakku vilistamist.

Siit saad vaadata nimekirja loomadest ja lindudest, keda onnidest nähtud ja kuulud on.

Meie onnides on käinud mitmed rahvusvahelised ajakirjanikud, nii näiteks kajastas  vaatlusonni külastust Prantsusmaa TV2 telekanal –  http://bit.ly/2AW08bx-2

Aastal 2020 käis karuvarjes Osooni võttegrupp koos kahe noore külalisega –  https://jupiter.err.ee/1092612/osoon (karuvarje saateosa alates 10:45).

Kohtume kokku lepitud kohas. Panete oma asjad valmis ja meie giid saadab Teid karuonni, umbes 1,5 km pikkune jalutuskäik mööda metsarada. Teel jagame selgitusi, kuidas onnis käituda ja mida tähele panna. Siis on ka hea võimalus küsida küsimusi.

Kui olete onni jõudnud, siis meie giid lahkub. Tasub kohe oma asjad valmis panna, et pärast poole enam kolistama ja asjatult valgust ei peaks kasutama. Aknad on mõlemal poolt maja ja loomad võivad ilmuda igast suunast, nii et põnevust jätkub. Tavaliselt ilmuvad kõigepealt kohale linnud. Imetajaid on oodata enne päikese loojangut. Kuna väljas on õrn valgus, mis loomi ei häiri siis saab vaadelta öö läbi.

Kuigi tavaliselt on rohkem liikumist õhtul, siis tasub ka varahommikul silmad lahti hoida. Eriti just siis kui karud pole veel käinud.

Onnist lahkutakse kell 8 hommikul.

Hind sisaldab

 • Ööd karu ja metsloomade vaatlemise onnis
 • Onni saatmist
 • Mais-juunis kare-teemalise õpperaja läbimine koos loodusgiidiga

Hind ei sisalda

 • Kohalesõitu
 • Sööke ja jooke onnis

Korduma kippuvad küsimused

Mida selga panna?

Selga sobivad aastaajale ja ilmale vastavad riided. Karuonnis sees kütet ei ole, seega peab arvestama, et välise temperatuuri langedes, langeb temeperatuur ka onnis sees. Jalga soovitame panna maastikul kõndimiseks sobivad jalatsid. Vihmase ilmaga on rohi märg ja tee kohati porine, seepärast sobivad hästi kummikud või matkasaapad. Hea on kaasa võtta kuivad ja soojad sokid või sisejalatsid, sest jahedama ilmaga võivad jalad külmetama hakata.

Mida kaasa võtta?

Kindlasti binoklid ja fotoaparaadid. Binokliga on hämaras loomi paremini näha ja mõned loomad ja linnud ei tule kunagi lähedale. Kui endal binoklit ei ole, siis meie käest saab laenata hästi valgustundlikke nn jahimehe binokleid 8×56 Danubia Bussards – 5 €/öö. Võtke kaasa ka söök ja jook.
Võimalusel palume kaasa võtta ka oma magamiskoti. Kui see siiski võimalik e ole, saab laenata ka meilt.

Mis seal kandis veel teha on?

Süüa saab Tudu Jaama Trahteris https://www.jaamatrahter.ee/

Lisaks on lähedal RMK Punasoo lõkkekoht https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/peipsi-pohjaranniku-puhkeala/punasoo-lokkekoht,
Seljamäe matkarada https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/peipsi-pohjaranniku-puhkeala/1422
Tudu rabajärve laagripaik ning ujumiskoht: https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/peipsi-pohjaranniku-puhkeala/1425

Kas onnis võib kasutada priimust?

Kahjuks mite. Onnis on lahtise tule kasutamine rangelt keelatud.

Kas giid jääb ööseks koos meiega onni?

Üldiselt mitte. Giid saadab Teid onni ja annab juhiseid, kuid siis liigub tuldud teed tagasi.

Mis toitu ma peaks kaasa võtma?

Soovitame võtta toitu, millega on võimalikult vähe tegemist. Valmis võileivad, pirukad, snäkid ja muu taoline, mida saab kohe ilma suuremate ettevalmistusteta ja kärata sööma hakata. Jahedamal ajal on kindlasti hea mõte võtta kaasa termosega soe tee või kohv.

Kus täpselt asub kohtumispaik?

Täpse kohtumispaiga koos lisajuhistega sadame selle automaatse kirjaga pärast broneeringu tegemist. Loe see kindlasti läbi, sest siis tead täpsemalt, mida kaasa võtta ning kuidas kohapeal käituda.

Peale broneeringu kinnitamist saadame Teile täpse alguskoha kaardi

Write a Review

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Covid-19 ja turvalisus

NATOUREST ON LIITUNUD HEA TAHTE KOKKULEPPEGA TURVALISUSE TAGAMISEKS COVID-19 PUHANGU AJAL

Visit Peipsi poolt välja antud märgisega “Siin on COVID-19 turvaline” kinnitame, et järgime meie tegutsemisvaldkonnale kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Terviseameti juhiseid, hoiame end nende järgimiseks infoga pidevalt kursis ning aitame külastajatel täita kohapeal viiruse vältimise reegleid.

Hea tahte kokkuleppega kinnitame, et:

 • kogu personal on teadlik viiruse leviku tõkestamise juhistest ja järgib neid igapäevatöös;
 • siseruumide ventilatsioonisüsteem töötab nõuetekohaselt;
 • desovahendeid on piisavalt, need on kõikidele nähtavates kohtades kättesaadavad;
 • sageli puudutatavaid pindu puhastatakse ja desinfitseeritakse regulaarselt;
 • personalil ja külastajatel palutakse vastavalt kehtivatele riiklikele regulatsioonidele kanda maski või alternatiivset isikukaitsevahendit;
 • tagatud vajaliku distantsi hoidmise võimalus nii omavahel kui teenindajatega;
 • haigustunnustega inimestel ei ole lubatud viibida avalikes ruumides ega teenindusalas;
 • haigustunnustega kliendi või töötajaga kokku puutunud inimesi teavitatakse kokkupuutest, avaldamata isikuandmeid;
 • osaleme Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse korraldatavatel COVID-19 leviku tõkestamist käsitlevatel veebiseminaridel

Saada oma päring selle vormi kaudu

Karuvaatlus ja pildistamine Alutagusel

Info

 • 125€ täiskasvanu
  75€ laps
  290€ perekond
  790€ terve majake
 • Maist oktoobrini
 • Kerge jalutuskäik 1,7 km onnini
 • Maist Augustini 17:00 - 8:00 järgmisel hommikul Septembris ja Oktoobris 16:00 - 8:00 järgmisel hommikul
 • Umbes 15 tundi
 • 5. aastast