Natourest on loodusretkede korraldamisele spetsialiseerunud firma. Meie eesmärk on pakkuda Teile unustamatuid elamusi Eesti looduses – olgu see siis karu vaatamine Alutagusel, händkaku huikamine varakevadises metsas, viigerhülged Hiiumaa laidudel või hundi jälgedes matkamine lumises rabas. Eestis teatakse meid eelkõige Alutaguse karuvarjete ja metsakaamera järgi, kuid lisaks pakume ka linnuvaatlust, botaanilisi retkesid, seente, putukate, erinevate imetajate ja teiste eluvormide vaatlust ja tundma õppimist. 

Natourest asutati 2008 aastal Eesti juhtivnaturalistide ja noorte loodusentusiastide koostöös. Meil on väga esinduslik koostöövõrgustik Euroopa suurimate loodusreiside firmade näol. Meedia on meie tegemiste vastu alati huvi tundnud ja listiga eri väljaannete üllitistest saad tutvuda siin https://natourest.ee/et/natourest-meedias/.

Väga oluline osa Natouresti toimimise filosoofiast on looduse kaitsmine, sest me tõesti hoolime. Selle kohta saad rohkem lugeda siit:

Tiim

Rein Kuresoo

Loodusgiid ja koolitaja

E-mail rein@natourest.ee

Reinu peetakse Eesti üheks parimaks looduse tundjaks. Tema juures ongi just eriline see, et kui tavaliselt spetsialiseeruvad tipptegijad ühele kindlale liigirühmale, siis Reinu teadmised on kõrgtasemel kogu eluslooduse osas. Kui Te vaatate oma lapse bioloogiaõpiku autorit siis suure tõenäosusega leiate sealt Rein Kuresoo nime. Kuid Rein ise peab oma suurimaks ühiskondlikuks saavutuseks hoopis üheksakümnendate alguses Eesti Looduse Fondi juhtimist, sest siis asutati tema eestvedamisel Soomaa ja Karula Rahvuspargid ning mitmed Eestile olulised suured kaitsealad. Aga neile, kes Reinuga väljas käinud, avaldab muljet tema suurepärane kuulmine – ükski põõsast tulev piuks ei jää kuulmata ja määramata.

Bert Rähni

Loodusgiid ja eestvedaja

E-mail bert@natourest.ee

Telefon: +372 51 37141

Bert on looduses matkamisega tegelenud nii kaua kui ennast mäletab. Algusest käivitasid teda eelkõige aktiivsemad tegevused ja selle tulemusel on kogunenud kümneid tuhandeid kilomeetreid jalgsi, räätsade, suuskade, uiskude, jalgratta, kajaki, kanuu ja muul viisil looduses liikumist. Aja jooksul sai aina tähtsamaks looduse vaatlemine, tundmine ja tunnetamine – karud, hundid, hülged, põdrad ning erinevad linnud. Täna on tema eesmärk oma kirge looduse vastu teistega jagada. 

Peep Rooks

Giid ja eestvedaja

E-mail peep@natourest.ee

Telefon: + 372 527 1839

Peep hakkas looduse vastu huvi tundma juba varases nooruses. Autodega mängimise asemel “kasvatas” ta tigusid, kaane, hiiri, kalu ja kõike, mida maakodu lähedalt leida ning püüa suutis. Ehkki vahepealne elu ning haridustee viis teda ka teiste huvideni, siis läbi giidimise on tulnud loogiline ja loomulik liikumine tagasi oma esimese tõsise armastuse ehk looduse juurde. Aastatega on kogemust ja teadmisi tulnud piisavalt, et neid linnu- ja loomatuuride käigus ka teistega jagada. Peepu võib kohata ka karuvarje juures tegutsemas ning tihtipeale on just tema see, kes maili teel teie küsimustele vastab.

Ahto Täpsi

Karuonni eestvedaja

Telefon: +372 5234597

Triin Asi

Giid

E-mail triin@activest.ee

Telefon: +3725016222

Peeter Vissak

Loodusgiid