Öö karuvaatluse varjes ja matk elupaikades

1

Kutsume looduskaitsekuul vaatama aasta looma pruunkaru ja tutvuma tema eluga Sirtsi soo ümbruse metsadesse. Sirsti kaitseala asub Alutaguse läänepiiril ja just siin ongi meie karupopulatsiooni tuumikala. Koos kogenud loodusgiidiga külastame Sirtsi soo lähistel asuvaid maha jäetud pätsude talvepesi, kraabitud puid ning otsime muid karude ja teiste metsloomade tegutsemisjälgi. Pärast põhjalikku mesikäppade tegemistega tutvumist lähme ööseks Alutaguse karuvarjesse, kust on väga hea võimalus näha ka metsakuningat ennast.

Juuni algus on mesikäppade pulmaaeg ja siis on nad eriti aktiivsed. Varjest võib näha isegi pulmlevaid paarikesi. Lisaks teised metsloomad ja linnud, kes onnide juurest läbi võivad käia, sest ööd on lühikesed ja elukad on liikvel ka valgel ajal. Karuvarjest täpsemalt loe siit.

Matka ja karuvarje külastuse hind on täiskasvanutele 150€ ja lastele 125€.

4.juunil on võimalik minna kogenud giidi juhendamisel põnevale karu teemalisele ekskursioonile Sirtsi kaitsealale ja selle lähistele.  Sirsti kaitseala asub Rakverest 30 km kagu pool. Matk algab kell 12:00 ja kestab umbes 3-4 tundi. Vahepeal sõidame autodega ja siis teeme jalgsimatkasid loodusesse.

Täpse kohtumispaiga saadame kõigile osalejatele enne matka. Tallinnast stardime kell 10:00.

Hind sisaldab

Hinna sees on:

  • Öö Alutaguse uues karuvarjes
  • Loodusgiidi teenus

Hind ei sisalda

  • Sööki
  • Transport Tallinnas lisatasu eest

Write a Review

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Hind

Täiskasvanutele 150€ ja lastele 125€.

Saada oma päring selle vormi kaudu

Öö karuvaatluse varjes ja matk elupaikades