Põlislooduse nädala ekskursioon “Karu jälgedes” Sirsti kaitsealal

1

Kutsume tähistama rahvusvahelist põlislooduse nädalat karu teemalise ekskursiooniga Sirtsi soo ümbruse metsadesse. Sirsti kaitseala asub Alutaguse läänepiiril ja just siin ongi meie karupopulatsiooni tuumikala. Koos kogenud loodusgiidiga külastatakse Sirtsi soo lähistel asuvaid maha jäetud karude talvepesi, kraabitud puid ning otsitakse muid karude ja teiste metsloomade tegutsemisjälgi. Oktoober on aeg kui karud koguvad viimaseid energivarusid saabuvaks talveks ning liiguvad veel aktiivselt enne talvepesade ümbrusesse paikseks jäämist. Pärast ja enne põhjalikku mesikäppade tegemistega tutvumist on võimalik minna ööseks Alutaguse karuvarjesse, kust on väga hea võimalus näha ka metsakuningat ennast. Karuvarjet saab broneerida siit.

Kõigile, kes boneerivad koha karuonnis 22-24. oktoobriks on matkal osalemine tasuta!

Matka hind on täiskasvanutele 25€ ja lastele 15€.

23. oktoobril on võimalik minna kogenud giidi juhendamisel põnevale karu teemalisele ekskursioonile Sirtsi kaitsealale ja selle lähistele.  Tähistame koos rahvusvahelist põlislooduse nädalat, õppides tundma ühte Eesti põlislooduse võimsamat sümbolit – pruunkaru.

Sirsti kaitseala asub Rakverest 30 km kagu pool. Meie matk algab kell 10:30 ja kestab umbes 3-4 tundi. Vahepeal sõidame autodega ja siis teeme jalgsimatkasid loodusesse.

Täpse kohtumispaiga saadame kõigile osalejatele enne matka.

Hind sisaldab

Hinna sees on:

  • Loodusgiidi teenus
  • Eelneval kokkuleppel koha pealne transport

Hind ei sisalda

  • Sööki

Write a Review

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Hind

Täiskasvanutele 25€ ja lastele 15€.

Saada oma päring selle vormi kaudu

Põlislooduse nädala ekskursioon “Karu jälgedes” Sirsti kaitsealal