Alutaguse karuvaatluse auhinnamängu võitja on selgunud

22.märtsi kuulutasime meie Facebooki lehel välja karude ärkamise ja onni juurde jõudmise ennustusmängu. Auhinnaks oli prii karuvaatlus.

Mängu reeglid oli järgmised: varje juures on 2 rajakaamerat. Võidab see, kes pakub võimalikult täpselt esimese karu ilmumise ükskõik, millise rajakaamera ette. Tõestuseks rajakaamera pilt esimesest karust. Iga Facebooki konto omanik võib teha ühe pakkumise. Oma pakkumine tuli kirjutada postituse alla kommentaari.

Mängu algus langes kokku märtsi lõpu soojalainega ja seepärast tekkis ootus, et karu jõudmine onni juurde on ainult päevade küsimus. Ja paar päeva hiljem leitigi vaatlusmajakestest paari kilomeetri kauguselt lumel värsked mesikäpa jäljed. Veel mõned päevad hiljem leidsime päntajala jäljerea 300 m kauguselt. Karuvaatluse pääsme võitmine tundus olevat väga lähedal. Aga siis läks ilm uuesti külmemaks ja otti onni juurde ei ilmunud. Rajakaamerad pildile jäid kährikud, mägrad, rebased, põdrad, metsnugised, metssead ja vahepeal oli igapäevased külalised metskitsed. 1.aprillil jalutas kaamera ees läbi isegi ahm :), kuid karu ei kusagil. Mäng hakkas venima ja tundus, et karu ei ilmugi välja.

Ja siis, ootamatult nagu alati, 6.aprilli kell kaks pärastlõunal ilmus kaamera ette Metsakuningas ise! Tasuta karuvaatlus läks Kaido Hermatile pakkumisega 7.04 kell 9:36. Peale seda oli kahte karu näha veel paari päeva jooksul ja siis taas jahedamate ilmade saabudes nad kadusid. Aga aprillis on alati nii olnud, et karud käivad vaatlusvarjete juures pisteliselt. Alles kuu lõpus, kui ilmad soojemaks lähevad, kasvab karu nägemise tõenäosus oluliselt. Seepärast alustamegi hooaega alates 1.maist.

Karuvaatlus Alutagusel:

Share This Article

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga